ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6801193
*
nr 680 1193
Spegel
Förgylld, höjd: 43
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 18:23:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 17:04:03
1
100 kr
4/2 18:24:12
2
150 kr
6/2 17:17:10
3
250 kr
6/2 23:21:04
4
350 kr
7/2 14:16:07
5
500 kr
7/2 16:30:37
6
700 kr
7/2 18:14:31
7
600 kr
7/2 18:14:46
7
700 kr
7/2 18:15:00
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 680 1193
Spegel
Förgylld, höjd: 43
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/2 17:04:03 | 1 | 100 kr |
4/2 18:24:12 | 2 | 150 kr |
6/2 17:17:10 | 3 | 250 kr |
6/2 23:21:04 | 4 | 350 kr |
7/2 14:16:07 | 5 | 500 kr |
7/2 16:30:37 | 6 | 700 kr |
7/2 18:14:31 | 7 | 600 kr |
7/2 18:14:46 | 7 | 700 kr |
7/2 18:15:00 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58